Československý vlčák - chovatelská stanice Šedý Poklad

O NÁS

"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."

Josh Billings

Československý vlčák - chovatelská stanice FCI

Vítejte na nových webových stránkách chovatelské stanice Šedý poklad, které jsou věnované našim psům a jejich odchovům. Dovolujeme si Vám představit naše pejsky, odchovy, aktivity a hlavně bychom chtěli trochu poodkrýt život s našimi pejsky - úspěchy, klasický běžný chod až po trampoty...

Teď trochu historie..

Naše chovatelská stanice byla oficiálně potvrzena v roce 2007 pod evidenčním číslem 322/07 a hrdě neseme název Šedý poklad.

Československý vlčák - chovatelská stanice FCI

Náš první Československý vlčák byl Aša z Věrné smečky nar. 2003. Bohužel v roce 2004 jsme o něj přišli. Byla to velká rána a opravdu velké množství slz i nyní, když o tom píši, je mi úzko. Dlouho jsme o tom nemohli mluvit, protože pokud přijdete o skvělého parťáka a velkého přítele, nedá se hned zapomenout. Avšak čas léčí, jen to někdy trvá déle.

Za pár měsíců jsme vyrazili zpět do „Věrné smečky“ a dovezli jsme si naší milovanou Bellisu. Nikdy jsme neuvažovali o výstavách, výcviku natož o chovu, ale protože už jsme měli lehčí průpravu s Ašou, chtěli jsme zkusit něco více. Nebo spíš to, co jsme s Ašou nestihli. Na cvičák jsme chodili pravidelně a po prvních pár výstavách se dostavil i první úspěch - první diplom, první medaile, první pohár a jak jsme byli pyšní! No a už jsme v tom lítali až po uši :)

K Bellise za pár let přibyla moje stříbrná hvězdička Daily Wolf Rhoderick Sodar, tak dlouho jsem si přála mít stříbrnou fenku a sen se mi splnil. Dnes již 11-ti letá, plná života a energie, matka mnoha nádherných štěňat, která se mohou pyšnit mnoha nejvyššími tituly, nám čiperně běhá po dvoře a lítá po polích se svými dcerami jak když na ní vlezla puberta :)
Je stále při chuti, milující svou lidskou rodinu, perfektně funkční ve smečce a já nám oběma mohu jen přát ať jí to takhle vesele běhá co nejdéle.

Když Bellisa odešla za duhový most a Daily se narodil za pár dní vrh, volba byla jasná. Protože zastávám názor, že "jedno čévéčko je smutné čévéčko“ zůstala v rodné smečce dcera Cindy Grey. Dnes bych Vám řekla, že jsem se v té době zbláznila a že dnes bych si dvě štěňátka (narozena měsíc po sobě) netroufla vzít naráz a vychovat je. Ale opravdu jsem se zvláznila :), ale do otce svého nynějšího psa Biaggiho Lucky of Lukava a to Nouau Arimminum. Pro mě naprosto nádherného italského plemeníka, dnes paradoxně mé ostatní odchované fenky nesou v rodokmenu právě Nouau. Ikdyž jeho syn Chewbe del Baldo je pro mě jeden z nejlepších italských plemeníků dnešní doby - výborné zdraví, výška, barva, povaha a typ. Pokud se mi nějaké zvíře líbí, tak vždy je v rodokmenu pro mne onen „NOUAU a CHEWBE“. V této linii vedu i zbylé fenky a to Enigmu, Joy´s a naší mladou naději Legendu MOAI.

Hodně lidí se nás ptá, proč nemáme na výstavy dalšího psa, když Biaggi již nejezdí. Odpověď je jednoduchá, dokud Biaggi bude v plné síle, žádný další pes ho do té doby zde jako ALFA samce nenahradí. Vysloveně si to nepřeji. Chceme, aby on tu byl do posledního vydechnutí ten PAN PES, kterému tento „harém“ patří. Nyní víte, kolik naše smečka čítá členů.

Ráda bych Vám ještě přiblížila náš chovatelský život, běžný den s vlčáky či odchov štěňátek v naší chovatelské stanici.


Žijeme v rodinném domku na vesnici, kde mají naši pejsci možnost kromě dvorku se zahradou a vlastním kotcem pobývat s námi i doma. Naši vlčáci jsou velmi komunikativní a opravdu vyhledávající lidskou společnost. Přiznám se, že i my máme rádi jejich přitomnost doma, alespoň na chvilku. Zvláště v zimě, kdy člověk venku moc nepobývá. U nás jsou pěkné vycházky a pokud si nedají bahenní koupele, mají po dobré baště dovoleno aspoň vždy na chvilku domů a oni to nadzvedávání stolu v kuchyni či poleženíčko v obýváku mají táák rádi.

Naši vlčáci milují děti a celkově rodinný život. Ostatně naše tři děti a jejich kamarádi je průběžně školí již od brzkého věku. Proto i odchováváme štěňátka doma v bytě. Naše fenky při odchovu naprosto dokonale tolerují onen domácí šrumec, ostatní pejsky či návštěvy. Po pátém týdnu putují štěňátka do kotce s otevřenými dveřmi na dvorek, takže jsou v přímém kontaktu s námi a ostatními zvířátky.

Zpravidla při odběru jsme věčně bez bot a štěňátka okupují vchod u domu, všude hračky kam se podíváte a ta nora pod thůjí se zvětšuje napříč generacemi odchovů :) Jenže zakopejte jí, když vidíte, jak si v ní tak krásně a spokojeně hrají, tahají se za ocásky a hlavně víte, kde ty boty máte hledat! V tuto socializační dobu jsme rádi za každou návštěvu ať už z řad budoucích majitelů, majitelů již našich pokladů či dětí, které je chodí mazlit. Vždy si toto období užíváme co to jde. Když odjedou, je tu ticho...ale opět je čas se naplno věnovat ostatním dospělcům.

Teď pár chovatelských slov...Vše není jen černo-bílé a už vůbec ne jen v „růžových barvách“. Vždy je dobré mít na mysli, že ikdyž nemáte doma výstavního šampiona či se svým psem nemáte vrcholové zkoušky, pořád tu je pro vás jako 100% přítel, který by i za vás dýchal. To je na vztahu pes & majitel to nejkrásnější a nejcennější, co si v dnešní už tak hektické době můžeme přát. Je potřeba k tomu i tak přistupovat. Proto ani u nás nelpíme na uchovnění a povinnosti vystavovat či cvičit, náš chovatelský cíl je hlavně stálý a milující domov Šedých pokladů.

Bohužel někdy mé „tamtamy“ nefungují dostatečně a některé lidi opravdu nedokáži odhadnout a někdy to prostě z různých vážných důvodů nejde a pejsek se vrátí zpět do rodné smečky. I takový je chov. Je nesmírně důležité aby komunikace mezi chovatelem a majitelem fungovala. Kdo jiný by měl váš poklad nejlépe znát než vy samotní a chovatel?

Odchovali jsme malé poklady pro vás, proto, aby vám dělali radost a mohli jste se společně rozvíjet. To je naše odměna, že své pejsky milujete a třeba se zase k nám pro dalšího psího parťáka vrátíte. Jsme tu pro vás a to je náš cíl.

Samozřejmě musím zmínit majitele, kteří naši chovatelskou stanici opravdu prezentují, ti si zaslouží zde na webu svou „síň slávy“. Myslím, že každý z vás majitelů - ať už nás prezentujete na poli výstavním, výcvikovém či jdete na nějakou tu akci a máte poklady jako skvělé parťáky dobře vychované - se rozhodně nemáte za co stydět a za to velké díky. Zvláště patří poděkování těm, kteří dali nový domov starším jedincům a šli do toho i s minulostí, kterou mají tito pejsci za sebou.

Důkazem této naší společné práce je minimum vrácených pejsků a já jsem neskutečně šťastná, že máme kolem sebe skvělé majitelé, ze kterých se toto pouto proměnilo v přátelství a jednu „psí“ rodinu. Vy jste pro nás ten náboj, proč má smysl jít dál a proč má smysl chovat. Protože bez Vás by nebylo nás!

Děkujeme :)

Veronika a Radek Kuncovi

Tvorba internetových stránek pro chovatele a focení psů cernohubova.com
-